top of page
bg123.jpg

3 עקרונות חשובים בדרך להצלחה בבניית מותג פרטי באמזון 

מותג פרטי באמזון - Private Label

מתי בפעם האחרונה רכשת משהו מאמזון? אם אתה דומה לרוב האמריקנים, כנראה שזה לא היה מזמן. למעשה, בערים מסוימות תוכלו לספק מוצרים לדלת הכניסה שלכם תוך שעות מרגע ביצוע ההזמנה. אמזון הפכה ל"חנות הכל "שכולם מכירים,  בוטחים בה, ולכן השימוש בפלטפורמה למכירה הוא חובה עבור מרבית חנויות המסחר האלקטרוני.

רוצים לבנות מותג חזק באמזון? לימדו את כל מה שאתם צריכים לדעת על מיתוג נכון! 

מכירות באמזון הפכו להיות המולה פופולרית, אבל עם כל כך הרבה חברות שמתחרות בשוק צפוף, איך אתה מתבלט? איך אתה מתמודד עם אימפריות מסחר אלקטרוני של מיליוני דולרים ובונה עסק מצליח באמצעות אמזון? אני מאמין גדול בבקשת עזרה לבעלי ידע, ולכן שאלתי את דמיאן פרוסלנדיס מומחה באמזון ויועץ בעל שם בחנויות ומסחר באמזון, מה הוא חשב על הסודות למצויינות אמזון. תשובתו הייתה פשוטה: המפתח טמון במיתוג שלך - הדימוי שאתה מציג שאנשים (יש לקוות) שאנשים לומדים לזהות ולסמוך עליהם. להלן מספר טיפים לבניית מותג חזק בכדי להניע הצלחה באמזון, היישר מפרו אמזון.

מדוע מותג פרטי כל כך חשוב?

מה חשוב לצרכנים כיום? הם מעריכים נראות, איכות, אמון, אמינות וחווית לקוח. לצרכנים של היום אכפת יותר מאי פעם היכן הם משקיעים את הדולר שלהם; הם בררנים. רוב האנשים יבחרו מותג שהם סומכים עליו על פני פריט במחיר נמוך יותר ממותג שהם לא מכירים או שאינם סומכים עליו. לכן המותג שלך הוא אחד הנכסים החשובים ביותר שלך כבעל עסק.

ללא מיתוג, חברות המוכרות מוצרים יכולות להתחרות רק על מחיר. תיאלץ להתחרות במותגים גדולים על ידי הקטנת שולי הרווח שלך. אפילו במחיר נמוך יותר, ייתכן שהמוצר שלך לא ימכור. קונים מתגמלים מותגים אותנטיים ואמינים על ידי בחירת המוצרים שלהם על פני שאר האפשרויות, ללא קשר למחיר!

 

אז מעבר לתמחור, מהם הצעדים ליצירת מותג באמזון?

1: שמו של המותג הפרטי חשוב (במידה מסוימת).
 

הרבה עסקים וחברות משקיעים זמן רב, אנרגיה וכסף בניסיון להמציא את שם המותג הפרטי המושלם. אבל, הנה החידוש - שמות המותגים אינם טובים מעצם טבעם.

כדי להסביר את זה קצת יותר טוב, בואו נסתכל על אחד המותגים הגדולים בכל הזמנים, אפל. החברה נקראת על שם פרי! אפל בכלל לא עוסקת בפירות, אבל החברה הפכה את פרי הנחושת הזה לסמל שהכתיב את כל מה שקשור לאלקטרוניקה יוקרתית ואיכותית.

אין זה אומר שאסור להכניס מחשבה לשם המותג שלך, אלא להכיר בכך שמה שמאחורי השם הוא כל מה שחשוב ולאו דווקא השם. כל עוד אתה לא בוחר שם שקשה לבטא אותו, קשה לזכור אותו או שהוא ארוך בצורה בלתי סבירה, אתה תהיה בסדר.

2: בנה נוכחות מחוץ לאמזון.

אם אתה רוצה להכניס  את עצמך לשער שיביל אותך להצלחה אמיתית בבניית  המותג הפרטי באמזון, בנה גם את המותג והנוכחות שלך מחוץ לאמזון.

סביר להניח שלקוחות פוטנציאליים יעשו מעט חפירות לפני שהם יתחייבו לרכישה, במיוחד אם יש מספר אפשרויות עבורם. הם עשויים לחפש את החברה שלך באופן מקוון ולבדוק את אתרך ואת נוכחות המדיה החברתית שלך. זו אחת הסיבורת שמחייבות אותך לבנות מותג חזק.

המומחים מציעים גם שתציע תמיכה ללקוחות שלך מחוץ לאמזון, מכיוון שזה דבר שיכול לגרום לבידול למותג שלך ואת זה לקוחות מאוד אוהבים. למרות שאמזון מספקת תמיכת לקוחות, הלקוחות שלך ככל הנראה יחפשו את המותג שלך גם ב- Google" ואז אתה יכול להוביל אותם לדף של אתר התדמית שלך ליצירת קשר איתך. נצלו את ההזדמנות הזו כדי לבנות את הפרופיל של החברה שלכם.

אחד ה"טיפים הנינג'ים "המפתיעים שלמדתי הוא להדגיש את תמיכת שירות הלקוחות שלך ברצף הדוא"ל של המגיב האוטומטי שלך כמו גם עלון בתוך האריזה. זה יכול לחסוך אותך מביקורות שליליות ולהבטיח ללקוחות שלך שאתה תהיה שם בשבילם למקרה שהם יתקלו בבעיות.

 3: אריזה היא גם מיתוג.

אריזה עשויה להיות מחשבה שלאחר מכן, אבל זה לא אמור להתנהל בצורה הזו. אחרי הכל, הקופסה ההיא עוברת דרך ארוכה ומוצאת את עיניהם של אנשים רבים - כולל האדם שרכש את המוצר. נצל את בניית המותג שלך, על ידי התמקדות הצרכנים בתפיסת המוצר שלך.

זכרו, יש סיבה שלא מוכרים את דגני בוקר בקופסאות לבנות רגילות!

אריזת  המותג הפרטי שלך משדרת את המותג שלך ומשמשת ככלי המרה. מפתיע? לא רבים ממוכרי אמזון חושבים על כך, כאשר רבים מתכננים אריזות גנריות או חובבניות או גרוע מכך, מתעלמים לחלוטין מהנקודה של המיתוג הכלכך חשובה הזו. חשבו על זה - כשמוצר מגיע לדלתכם, אתם רוצים להרגיש שקיבלתם תמורה מלאה  לכסף שלכם. אריזות איכותיות מציעות שביעות רצון ומסייעות בשיפור החוויה הכוללת.

אם תבנה אותו, הם יבואו.

כשמדובר במותג פרטי, הדברים הקטנים הם שעושים את ההבדל הגדול. בהתחשב בכמה מועטים מוכרי אמזון שעשו את המאמץ ועושים את הקילומטר הנוסף בבניית המותג המסחר האלקטרוני שלהם, יש המון הזדמנויות עבורך לנצל את עצות המיתוג המקצועיות הללו ולגרום להן לעבוד בשבילך.

bottom of page