top of page
bg123.jpg

כל מה שרצית לדעת על שיווק שותפים - affiliate marketing

 שיווק שותפים - הסבר כללי 

מאמרים נוספים 

הפיכת חלק מרשת שותפים היא אסטרטגיה מצוינת עבור בלוגרים ומשפיעים ברשת המחפשים להגדיל את הכנסותיהם הנוכחיות או אפילו רק להתחיל באמת להרוויח כסף מהבלוג או הערוץ הדיגיטלי שלהם. ישנן מספר אפשרויות בכל הקשור לשיווק שותפים וכן אסטרטגיות עבורך לשיווק שותפים. להלן מאמר כללי שיסביר מהו שיווק שותפים ויציג דוגמא לשיווק שותפים בבלוגים.

אז מה זה בכלל שיווק שותפים?

שיווק שותפים הוא אחת הדרכים הפופולריות ביותר שאנשים מרוויחים כסף באופן מקוון ולגבי חלקם זה יכול להיות הכנסה פסיבית ברגע שהוקמה. זוהי אסטרטגיה בה אדם משתף פעולה עם עסק (בעיקר אתרי מסחר אלקטרוני) במטרה לקבל עמלה על ידי הפניית קוראים או מבקרים למוצר או שירות מסוים של העסק. אבל זה באמת הסבר די פשוט. כדי להצליח באמת להרוויח כסף משיווק שותפים יש בזה קצת יותר.

במקרה של כתיבת בלוגים, בלוגר יהפוך לסניף של חברה נבחרת דרך רשת סניפים או ישירות מעסקי המסחר האלקטרוני, וירוויח כסף מלהיות סניף על ידי הצבת קישור, כפתור או באנר בתוך פוסט בבלוג שיוביל את הקוראים למוצרים או לשירותים הקשורים לסניף הראשי.

בלוגר טוב ושותף טוב ישתמש במספר ערוצי שיווק שונים כדי לקדם תוכן.

דוגמאות ואסטרטגיות

אתה כותב את הפוסט שלך בבלוג מסויים, ולאחר מכן אתה יכול לכלול מודעה, כפתור, קישור או באנר שייקח את הקורא ישירות לאותו מוצר על אתר מסחר או פלטפורמה והם יוכלו להזמין זאת על סמך המלצותיך. התפקיד שלך הוא לשלוח לקוחות פוטנציאליים להצעה של תוכנית השותפים שלך.

אם תרצה לנקוט בגישה עדינה יותר, כלול מוצר או שירות של החברה שלך שמתייחסים לפוסט הבלוג שלך. לדוגמא, נניח שאתה אנין יין וזה מה שהבלוג שלך מבוסס עליו. בכל פוסט שמפתה את קוראיכם לפתוח בקבוק מרלו טוב או מה שיש לכם,  זה יהיה חכם להטמיע מודעה לפותחן יין איכותי ונוח לשימוש, כוסות יין או פקקים השומרים על היין טרי.

דברים שכדאי להימנע מהם בשיווק שותפים

בשיווק שותפים עדיף לגשת ליצירת תוכן כמו שאתה מנסה להסביר משהו לחבר או בן משפחה. אל תכתוב כמו איש מכירות כשאתה מציג מוצר או שירות מחברה שאתה סניף שלה או שתשנה את הטון שקוראיך רגילים אליו.

כן, אתה בעצם מוכר משהו, אבל הבלוג שלך לא צריך להפוך לפתע לפרסומת או להשמיע קול שאולי יביא לקוראים שלך ערך ואולי לא. לעיתים קרובות, בלוגרים ידברו על כך שהמוצר או השירות היו מועילים להם בזמן שהם קשורים לנושא הבלוג.

דבר נוסף שכדאי להימנע ממנו הוא להציג באנר או כפתור בפוסט באופן שלא הגיוני או שלא נראה שקשור לפוסט. תן איזשהו היכרות עם המוצר או הפניה המתייחסת במיוחד לשירות כך שהמראה שלו בבלוג שלך יזרום בצורה חלקה.

חשוף את השיוך שלך 

חשוב לציין כי כמשווק שותפים על פי חוק אתה צריך לתת הצהרה לכך שהקישור הוא קישור של שיווק שותפים.

איך להרוויח כסף כמשווק שותפים

איך בדיוק שותף מרוויח כסף? ובכן תאמינו או לא, עסק שיווק שותפים הוא ככל הנראה אחד העסקים הרווחיים ביותר שייתכן שתיתקלו בו. זה יכול להיות מאוד משתלם. הכפתורים, הקישורים או הבאנרים של המוצרים שאתה מנסה למכור מכילים את מזהה המשתמש הייחודי שלך כשאתה מטמיע את קוד ה- HTML בבלוג שלך שגורם למודעה להופיע.

כאשר המשתמש לוחץ על המודעה / קישור / תמונה ובוחר לקנות את המוצר, החברה תתריע שאתה זה שהיה השותף שהוביל אותם לרכישה זו. ובתור אחד כזה, תקבל עמלה מהחברה בגין האחריות בהעברת התעבורה ולקוחות חדשים לאתר שלהם.

איך לקבל תנועה למוצרים או שירותים שאתם מנסים למכור?

אחת הסיבות העיקריות לכך שרוב משווקי השותפים החדשים מוותרים אחרי 3 חודשים היא העובדה שהם לא יכולים לבנות תנועה לאתר השותפים שלהם. מצד אחד זה קוץ של המשווקים, אבל כזה שניתן לפתור אותו בקלות אם תשקיע את המאמץ הדרוש. 

צור תוכן איכותי!

נכון, יצירת משהו מדהים  ואיכותי באמת לוקח זמן, מאמץ ומסירות לפרויקט. אבל אתה לא צריך להמציא את הגלגל מחדש. עיין ברעיונות התוכן הנהדרים שבהם תוכל להשתמש ברחבי הרשת.

הפוך את הפוסטים שלך למרתקים והציע דברים שימשכו את תשומת ליבם של הקוראים, ובכך תגרום להם לרצות להמשיך לקרוא וללמוד יותר על המוצר או השירות

תרגול טכניקות SEO יעילות

בדיוק כמו בכל פוסט בבלוג, שימוש נכון באסטרטגיות SEO והנעת תנועה ממנועי חיפוש יכול להיות מקור טוב לתעבורה איכותית.

טכניקת גורד השחקים היא דרך נהדרת לא רק לדרג המון מילות מפתח נוספות באופן טבעי, אלא גם ליצור קישורים לתוכן שלך על ידי הפיכת המשאב הטוב והמקיף ביותר באינטרנט. זוהי טקטיקה נפוצה המשמשת בשיווק מקוון לבניית תנועה אורגנית.

גורד שחקים הוא כאשר אתה מוצא את התוכן הטוב ביותר עבור מילת מפתח מסוימת ואז יוצר גרסה משלך, אך הופך אותו אפילו לטוב יותר מהמקור. ניתן לעשות זאת על ידי כיסוי של אזורים שאולי חסרים מהמתחרה שלך או הרחבת הנושאים הללו, ולהפוך  אותם למשאב האולטימטיבי לנושא זה.

תנועה בתשלום

רוב המשווקים משלמים עבור התנועה שלהם באמצעות פלטפורמות כמו פייסבוק, גוגל אדוורדס ורשתות מודעות אחרות. אך יש כאלה שיודעים להשיג תנועה בחינם באמצעות מנועי חיפוש ומדיה חברתית. היזהר כשאתה מקדם את קישורי השותפים שלך ברשתות חברתיות מכיוון שרובם לא יאהבו את הרעיון שאתה מפרסם קישורים ישירים להצעות השותפים שלך. עדיף תמיד לשלוח תנועה חברתית לדף הנחיתה שלך באתר שלך.

חוזים והסכמים מול מפרסמים 

לסיכום מספר מילים על המחוייביות הכרוחה בפעילות מסוג זה: 

חשוב ללהבין כי תכנית שותפים בבסיסה היא למעשה חוזה משפטי בין המפרסם לבין המשווק. 

ההסכם יעמוד על נושאים כמו זכויות יוצרים וקניין, מגבלות פרסום ושימומש בשם המותג המפרסם, ערוצים דיגיטלים בהם ניתן לעבוד, מודל תמלוגים וכו..

כל תכנית שותפים תציג תנאים שונים בהתאם לדרישת המפרסם. על המשווק להבין ביטב את המשמעויות הכרוחות בחתימה וכניסה לתכנית שותפים שכן זהו חוזה שותפות לכל דבר ועיניין. מומלץ להתייעץ עם עו"ד בעניין להבין היטב את הזכויות והחובות לפני יציאה לדרך. 

bottom of page