top of page

FIVERR Freelance

 טיפים לעבודה בפייבר - FIVERR

משתמשיים ותיקים כבר מבינים היטב את הפוטנציאל האדיר הטמון בשימוש במערכת זו מעצם החשיפה למאגר בלתי מוגבל של ספקים ושירותים מכל מקום בעולם בעלויות נמוכות משמעותית מהשוק הישראלי, אולם יחד עם זאת הם גם מכירים את כללי העבודה לצורך מציאת ספק איכותי מתאים.
רוצים להתחיל לעבוד עם פייבר ?
את המדריך הקצר הזה יצרנו עבורכם, קבלו מספר טיפים כלליים להתנהלות נכונה בפייבר בתקווה שתחסוך לכם זמן וכסף על רכישת שירותים מספקים לא מתאימים:

fiverr1.png

 התנהלות מול המוכר

שירותים פופולרים בפייבר

תוכן הגיג הוא סוג של חוזה העבודה מול המוכר  !

הוא מתוכנן ומשמש בכדי לתאם ציפיות באופן המדוייק ביותר. הקפידו לקרוא את כל תוכן הגיג וכבדו את תנאי המוכר. שימו לב האם הוא מבקש ליצור עימו קשר לפנ הזמנה.

השתדלו להיות אדיבים ומקצועיים

 בפייבר המוכר יכול להשאיר ביקורת חוזרת עליכם כקונים.
צמצמו הסברים המיותרים. השתדלו להיות ענייניים ומקצועיים ככל שניתן. פרטו את העבודה בנקודות, תרשימים, הסברים של תמונות, טבלאות וכל מה שיתן למוכר תמונה ברורה ומרוכזת שתחסוך שאלות חוזרות וטיפול חוזר בהזמנה. כבדו את הזמן אחד של השני.

  • עיצוב גרפי דיגיטלי

  • שיווק דיגיטלי

  • ניהול רשתות חברתיות

  • מתכנתים

  • בניית אתרים

  • כתיבת תוכן ומשפיעים

  • עריכת וידאו ומוסיקה

  • עיצוב Ux/UI

  • שירותי משרד וירטואלי

טיפים כלליים

בדקו האם המוכר מציע את קבצי המקור במסירת ההזמנה. במקרים רבים מוכרים יבקשו תוספת תשלום עבור קבצי מקור.

בדקו האם המוכר מציע תוצר סופי המתאים לשימוש מסחרי. במקרים רבים עקב שימוש במאגרי תמונות/ חומרים לא ייחודיים יש הגבלות על שימוש מסחרי וזכויות יוצרים.  

הזמינו חברים לפייבר וקבלו תמלוגים ישירות לחשבון שלכם.

תופעה שקיימת בפייבר שיש לשים לב אליה היא מוכרים אשר מבצעים מסחר שירותים בשיטת ארביטאג' - בשיטה זו המוכרים קונים שירותים בפייבר ומציעים אותם לקונים באותה הפלטפורמה לאחר תוספת מחיר עבור ניהול. תופעה זהה ניתן לראות באי ביי, אמזון, עלי אקספרס, ולמעשה בכל המרקט פלייסים אחרים. השיטה השנויה במחלוקת לא בהכרח שלילית. המתנגדים יצביעו על הקלות המוגזמת בה ניתן להתחיל לעסוק במסחר שירותים גם ללא פיקוח על יכולת אספקה מתאימה. יחד עם זאת ניתן לראות גם דעות חיוביות בעניין. למשל שתופעה זו  היא תוצאה ישירה של הביקוש הרב ולכן יש מקום לכולם. מוכרים מסוג זה מתמחים במתן ערך לצרכן הסופי ושומרים על סביבה תחרותית במיוחד וגם היכולת של ספקים מסוימים לשלב שירותים נבחרים המרוכזים במקום אחד תחת כתובת אחת. במידה ויש לכם ספק ניתן פשוט לשאול את הספק אם הוא יבצע את העבודה בעצמו.

אל תנסו לעקוף את פייבר ולבצע סגירת עסקאות מחוץ לפלטפורמה. ניתן לראות בבירור שפייבר מבצעים עכיפה ומציגים חוסר סבלנות כלפי מקרים כאלה. חשבונות שעוברים על הסכם השימוש נסגרים באופן מיידי.

הורידו את Fiverr App לשליטה מלאה מהנייד. 

arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png

פייבר הוא מקרט פלייס, מטרתו למכור שירותים אונליין בדרך המהירה והקלה ביותרהפרופיל של המוכר אמור לתת את מלוא הפרטים הנדרשים על המוכר ועל השירות המוצע בגיגלכן שאלות למוכר על בסיס "ראיון התאמה" מקדים הן לא דבר טבעי לפלטפורמה זו.
יחד עם זאת, אם אתם מחפשים ספקים לשיתוף פעולה לאורך זמן ובכל זאת נשארו לכם כמה שאלות, זו הזדמנות לא רעה לבחון את רמת השירותיות של המוכר, בטעם טוב כמובן.  

כמו בכל מרקטפלייס דיגיטלי ישנם מקרים בהם מוכרים יקדמו עצמם בדרכים "מהירות" השנויות במחלוקת למשל קניית ביקורות פקטיביות. ( שימו לב לגיוון ואוטנטיות בביקורות).

בהזמנה בה דרוש כתיבת תוכן מעוצב בשפה שהיא לא שפת אם של המוכר, וודאו תחילה שלמוכר יש את הכלים הטכניים לבצע ברמה מספקת.

בהזמנה של סרטון אנימציה וודאו כי למוכר יש גלרית חומרים שמתאימה לתחומכם. ושהוא עובד על הכלים העדכניים שיעמדו בציפיות שלכם.

קונים ותיקים בפייבר כבר מכירים את הכוח העצום הטמון במאגר הספקים והשירותים של פייבר. ביחוד לעסקים הפועלים בתחומי הדיגיטל והשיווק. חסכון משמעותי בעלויות ואפשרות לרכוש שירותים כמעט מכל מקום בעולם.

מוכר חדש עם ביקורות מועטות בפייבר בדיוק כמו בחיים לרוב יציע שירות מוזל שיתכן ויהיה פחות מקצועי, יחד עם זאת יתכן שיהיה מחוייב יותר לתהליך ויציע מחירים נמוכים משמעותית. לא חסר שיגידו שלתת הזדמנות על פי תחושת בטן זו רוח יזמות אמיתית בה טמונות הזדמנויות נהדרות. מוכר חדש בפייבר יכול להיות ותיק ובעל נסיון רב לפני שעלה לפייבר, אל תמהרו לפסול רק על בסיס כמות הביקורות והמכירות.

arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png
arrow-ok.png

כלים תומכים בפייבר

fiverr2.png
צ'אט
fiverr3.png
וידאו צ'אט
fiverr4.png
מערכת לניהול הזמנות: זמנים,פירוט, העברת קבצים
fiverr5.png
מערכת העברת תשלומים
Fiverr
bottom of page